♥ każde zamówienie pakowane jest na prezent dla Ciebie lub bliskiej Tobie osoby ♥

Pierwsza Kwadra Księżyca: pełna aktywność
Pierwsza Kwadra Księżyca: charyzma i triumf

Pierwsza Kwadra Księżyca często koncentruje się manifestacji i działaniach, oraz na pokonywaniu wyzwań i trudności, to czas pełnej aktywności.

PIERWSZA KWADRA - DZIAŁANIE

Pierwsza Kwadra Księżyca, kiedy widzimy z Ziemi dokładnie 50% powierzchni Księżyca, zwana jest także przybywającym półksiężycem, symbolizuje wzrost siły i zwiększonej aktywności. To czas nadawania dynamiki naszym działaniom, czas spełniania naszych intencji ustalonych podczas nowiu, podejmowania najważniejszych decyzji, korygowania planów, jak i czas na pokonywanie ewentualnych przeszkód lub wyzwań. W tej fazie jesteśmy najsilniejsi psychicznie, możemy odczuwać wysokie wibracje fizyczne, mamy bardzo dużo skumulowanej wewnętrznej energii i jesteśmy wyjątkowo pobudzeni. 

Nie należy zapominać, że takie przeładowanie emocjonalne może być dla nas nieproporcjonalnym obciążeniem i może powodować spadek naszego nastroju czy pogorszenie humoru, a niekiedy nawet bóle głowy, dlatego również istotnym jest zadbanie o siebie i znalezienie czasu na chwilę odpoczynku.   

1. Dynamika działań:

Przyjrzyj się swoim zapisanym celom, aspiracjom i pragnieniom, może jest punkt, który potrzebuje korekty. Dążenie do spełnienia wymaga pracy, skupienia naszego umysłu na konkretnym celu, wychwytywania bodźców z otoczenia mających wpływ na spełnienie celu lub/i planów. Nasz mózg potrafi naprawdę wiele wychwycić zdarzeń czy sytuacji, które później nazwiemy "zbiegiem okoliczności", jakie mają miejsce w sytuacji, gdy nasz plan zaczyna się spełniać. Konsekwencja jest kluczem do przeprogramowania podświadomości. Regularnie ćwicz afirmacje i wizualizacje, najlepiej włączając je do swojej codziennej rutyny. Powtarzanie pomaga wzmocnić ścieżki neuronowe powiązane z pożądanymi rezultatami, dzięki czemu z czasem stają się one głębiej zakorzenione w podświadomości.

2. Wizualizacja i medytacja:

Wizualizacja jest kluczowym elementem technik stosowanych przy wzmocnieniu pożądanego celu czy pragnienia. Wyobrażanie pożądanych rezultatów w sposób jasny i konkretny jest niezbędne do wykorzystania mocy umysłu do urzeczywistnienia swoich celów. Kiedy angażujesz się w wizualizację, zasadniczo programujesz swoją podświadomość tak, aby dostosowała się do Twoich świadomych pragnień, czyniąc ją bardziej otwartą na możliwości i działania, które prowadzą do Twojego sukcesu.

Możesz ulepszyć swoją praktykę wizualizacji i np.: włączyć ją do sesji medytacyjnej, aby to zrobić wykonaj następujące kroki:

- znajdź cichą i wygodną przestrzeń, w której nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Przyjmij zrelaksowaną pozycję, siedząc lub leżąc, i weź kilka głębokich oddechów, uspokój zmysły, wycisz umysł, aby się skoncentrować;

- rozpocznij od wyjaśnienia swoich intencji podczas sesji wizualizacji. Na jakim konkretnym celu lub wyniku chciałbyś się skupić? Niezależnie od tego, czy jest to osiągnięcie kamienia milowego w karierze, poprawa zdrowia, czy stworzenie satysfakcjonującego związku, jasno określ, co chcesz wizualizować;

- zamknij oczy i wyobraź sobie, jak osiągasz pożądany rezultat ze wszystkimi możliwymi do wyobrażenia detalami i elementami. Użyj wszystkich zmysłów, aby namalować w umyśle obraz sukcesu/celu. Wizualizuj obrazy, dźwięki i wrażenia związane z osiągnięciem celu. Wyobraź sobie siebie w scenariuszu, jakby to działo się w czasie rzeczywistym;

- podczas wizualizacji aktywnie angażuj swoje zmysły, aby doświadczenie było jak najbardziej realistyczne. Zwróć uwagę na kolory, kształty i tekstury swojego otoczenia. Posłuchaj dźwięków i głosów towarzyszących danej scenie. Poczuj wrażenia dotyku, takie jak ciepło słońca na skórze lub twardość podłoża pod stopami. Zanurz się całkowicie w doznaniach zmysłowych;

- wizualizując swój sukces, pozwól sobie doświadczyć pozytywnych emocji związanych z osiągnięciem swoich celów. Poczuj, jak ogarnia Cię radość, wdzięczność i spełnienie, gdy wyobrażasz sobie, że Twoje marzenia stają się rzeczywistością. Przyjmij w pełni te emocje i pozwól im napędzać Twoją praktykę wizualizacji. Przytrzymaj ten stan w sobie.

- odetchnij teraz głęboko. W poczuciu szczęścia i spełnienia otwórz oczy. Sformułuj dopasowaną do konkretnego celu swoją afirmacje tak, jakby pożądany rezultat został już osiągnięty, zakotwiczając go w chwili obecnej. Pomaga to ominąć opór świadomego umysłu przed zmianami i dopasuje Twoje podświadome przekonania do Twoich celów, np.: „Widzę siebie stojącego wyprostowanego, skąpanego w ciepłym blasku osiągnięć, czując, jak ogarnia mnie duma i spełnienie”, możesz też zapewnić: „Jestem pewny siebie we wszystkim, co robię”.

Staraj się regularnie ćwiczyć medytację wizualizacji, najlepiej włączając ją do swojej codziennej rutyny. Powtarzanie jest kluczem do wzmocnienia ścieżek neuronowych związanych z pożądanymi wynikami, dzięki czemu stają się one głębiej zakorzenione w Twojej podświadomości. Łącząc wizualizację z medytacją, możesz zwiększyć jej skuteczność i przyspieszyć urzeczywistnienie swoich celów. Pamiętaj, aby podejść do praktyki z otwartym umysłem i poczuciem ciekawości, pozwalając sobie w pełni zanurzyć się w przemieniającej mocy swoich intencji.

3. Rytuał Ognia:

Pamiętasz o zapisanych swoich intencjach na kartach z Rytuału Księżyca w Nowiu, nadszedł czas, aby: 

- spalić intencje w akcie: Rytuału Ognia,

- rozrzucić na wietrze w akcie: Odpuszczenia. 

Jeśli nie czujesz się komfortowo, boisz się używać ognia w rytuałach lub zwyczajnie nie masz na nie miejsca, możesz podrzeć spisane intencje i rozrzucić na wietrze. Akt podarcia papieru i wypuszczenia intencji na wiatr symbolizuje odpuszczenie i pozwolenie wszechświatowi na niesienie tych intencji dalej, ku spełnieniu. 

Najważniejsze:

Wykonanie tego rytuału nie jest utożsamiane z konkretnym dniem w kalendarzu. Możemy przystąpić do rytuału w wybranym przez siebie dniu, w którym księżyc znajduje się w Pierwszej Kwadrze to około 7 dni. Na półkuli północnej faza księżyca w Pierwszej Kwadrze rozpoczyna się, gdy księżyc jest widoczny w około 50%, i kończy tuż przed osiągnięciem fazy pełni księżyca, gdy jest on widoczny w około 99%.

3. Kryształowa siatka:

Stwórz kryształową siatkę, używając kamieni kojarzących się z przejrzystością i zdecydowaniem, takich jak czysty kwarc lub ametyst. Umieść kryształy we wzór, który symbolizuje Twoje cele i klarowność, której szukasz.

4. Regeneracja: 

Pierwsza kwadra to intensywny czas, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Potrzebujemy dodatkowego naładowania. To świetny moment na odżywienie organizmu. Wszystkie zielone czy owocowe koktajle bogate w witaminy i minerały przyswajają się najlepiej, a organizm jest nastawiony na odnowę i regenerację. To też dobry moment, by wykorzystać ten czas na wszelkie zabiegi upiększające, które z pewnością przyniosą rewelacyjne i bardziej trwałe efekty. Możemy umówić się na masaż ciała, który pomoże nas wyciszyć i zrelaksować. Warto w tym czasie zadbać o paznokcie i włosy, stosując odżywki regeneracyjne.

Pozwól sobie na odrobine takiej przyjemności, by połączyć się z płynącą energią przybywającego półksiężyca.

5. Oczyszczenie i ukojenie:

W domowym zaciszu można wziąć oczyszczającą kąpiel z dodatkiem soli morskiej, lub wykonać peeling solny np. pod prysznicem, aby oczyścić swoje pole energetyczne. W tej fazie księżyca świetnie sprawdzi się dodanie kilku kropli olejków eterycznych, np.: rumianku lub szałwii, by uspokoić umysł i złagodzić wszystkie emocje.

Użyj kadzidła o zapachu mirry lub drzewa sandałowego, aby otoczyć wonnym dymem siebie i swoją przestrzeń. Zapal wiązkę rozmarynu i pozwól, aby dym unosił się nad Twoim ciałem i wokół domu, koncentrując się na obszarach, które wydają się stojące lub ciężkie.

Pamiętaj o założeniu biżuterii ze srebra, lub trzymania srebra blisko ciała. Srebro słynie ze swoich mistycznych właściwości i leczniczej energii. Posiada właściwości oczyszczające, zarówno fizyczne, jak i duchowe. Oczyszcza z negatywnej energii i chroni przed negatywnymi wpływami. Wzmacnia energię intencji, pomagając skuteczniej manifestować pragnienia i cele. Ze względu na związek z księżycem, srebro jest połączone z jego energią oraz cyklami. Więcej o mistycznych właściwościach srebra przeczytasz tutaj.

6. Ćwiczenia lub spacer:

W zależności od tego czego potrzebujesz w tej fazie księżyca i jak bardzo odczuwasz skumulowaną energią w Twoim ciele, bo każdy z nas jest inny, wykonuj ćwiczenia dostosowane do osobistych preferencji, które zapewnią uziemienie dla Twojego nadmiaru energii.

Możesz wykonywać delikatne ćwiczenia jogi lub ćwiczenia rozciągające, aby jedynie uwolnić napięcie z ciała, poprawić elastyczność i poprawić ogólne samopoczucie. Skoncentruj się na pozycjach, które otwierają serce i energetyzują ciało, takich jak delikatne wygięcia do tyłu lub rozciąganie otwierające klatkę piersiową.

Możesz też wybrać się na spokojny spacer na łonie natury, aby połączyć się z uzdrawiającą energią ziemi i wchłonąć odmładzającą moc natury, lub zaangażować się w zajęcia na świeżym powietrzu jak wspinaczka skałkowa.

Przy nadmiarze energii i potrzebie wyładowania jej w bardziej energetyczny sposób, możesz wykonać dłuższy niż zazwyczaj trening interwałowy o wysokiej intensywności, lub wybrać dłuższą trasę do biegania, czy jazdy na rowerze. Wszystkie zwiększone wysiłkowo ćwiczenia mogą pomóc uwolnić nadmiar energii i napięcia z organizmu. Zajęcia te mogą również zwiększyć poziom endorfin i poprawić samopoczucie.

Świetnie sprawdzi się uprawianie różnych sztuk walki, które mogą zapewnić zorganizowane ujście dla uwolnienia nadmiaru energii, jednocześnie promując dyscyplinę, skupienie i pewność siebie.

Może to być dołączanie do zajęć grupowych, takich jak sporty zespołowe, zajęcia taneczne lub grupowe sesje fitness, które pomogą zapewnić poczucie wspólnoty i rozładowania wspólnej energii, jednocześnie umożliwiając jednostkom uwolnienie się od napięcia i stresu we wspierającym środowisku.

Ostatecznie kluczem jest słuchanie sygnałów ciała i wybieranie działań, które odpowiadają indywidualnym preferencjom i poziomowi energii. 

7. Połączenie z energią kamieni:

W pierwszej kwadrze księżyca, kiedy energia gromadzi się i pęd wzrasta, możesz rozważyć użycie kryształów, które odpowiadają intencji wzrostu, manifestacji i podjęcia działania. Doskonałym kryształem dla tej fazy jest karneol. Karneol znany jest ze swoich właściwości energetyzujących i motywujących, dzięki czemu idealnie nadaje się do wspierania Cię w dążeniu do celów, przejmowaniu inicjatywy i ufnym posuwaniu się do przodu. Może również pomóc w zwiększeniu kreatywności i pewności siebie, co może być korzystne, gdy będziesz pracować nad wyobrażeniem swoich pragnień w tej fazie księżyca.

Można również wykorzystać energię czerwonego jaspisu, który ma podobne właściwości energetyzujące i uziemiające. Kamień ten kojarzy się z witalnością i siłą fizyczną. Może pomóc utrzymać przez Pierwszą Kwadrę wysoki poziom energii i wzmacniać wytrzymałość, dzięki czemu przydatny jest w przezwyciężaniu zmęczenia. 

Kojąca energia czerwonego jaspisu może pomóc uspokoić emocje i promować równowagę emocjonalną. Może również zapewniać wsparcie w chwilach stresu lub niepokoju, pomagając Ci poczuć się bardziej skoncentrowanym i odpornym. Podobnie jak wiele czerwonych kamieni, czerwony jaspis kojarzy się z ochroną. Uważa się, że tworzy tarczę ochronną wokół użytkownika, odpierając negatywne emocje i promując poczucie bezpieczeństwa

Zanim zaczniesz korzystać z energii kamieni, nie zapomnij i ich oczyszczeniu, aby usunąć z kamieni nagromadzoną uprzednio energię. Można to zrobić zanurzając kamienie w dymie szałwii lub palo santo, wystawiając na światło słoneczne lub księżycowe, albo stosując inne metody oczyszczania, takie jak dźwięk, sól lub woda.

Użyj kamieni karneolu lub/i czerwonego jaspisu podczas różnych rytuałów. Możesz wziąć kamień idąc na spacer, lub trzymać go w dłoni podczas wizualizacji i medytacji, aby wzmocnić intencję.

 Pamiętaj, że kluczem do udanych rytuałów w Pierwszej Kwadrze Księżyca jest otwarty umysł i osobisty rezonans. Świętuj swoje sukcesy, niezależnie od tego, czy są małe czy duże. Dostosuj rytuały do swoich potrzeb i tego co podpowiada Twoja intuicja podczas tej fazy księżycowej.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl