♥ każde zamówienie pakowane jest na prezent dla Ciebie lub bliskiej Tobie osoby ♥

Magia Nowiu Księżyca: inicjowanie początków
Magia Nowiu Księżyca: inicjowanie początków

Rytuały Księżyca w Nowiu często skupiają się na ustalaniu intencji,
inicjowaniu nowych początków i wspieraniu rozwoju osobistego.

NÓW - PIELĘGNOWANIE

Księżyc w Nowiu. To czas nowych początków, wyznaczanie nowych planów i projektów, ustalanie pragnień i potrzeb. To też czas zadbania o siebie, oczyszczenia przestrzeni, uwolnienia od tego co za nami. Pomyśl o tym jak o nowym rozdziale, czystej karcie w Twoim życiu. To moment regeneracji i odzyskania sił. Pozbądź się niechcianych myśli i wszystkich toksyczności wokół Ciebie. Pozwól sobie na trochę wyciszenia, by za pomocą przeprowadzonych różnych rytuałów, przedmiotów czy biżuterii naładować ciało energią rodzącego się księżyca.

1. Stwórz spokojną przestrzeń do celebracji Nowiu:

Zacznij od stworzenia spokojnej i świętej przestrzeni dla swojego rytuału. Zapal świece, użyj ulubionych olejków eterycznych i ułóż kryształy, aby poprawić atmosferę. Użyj energii Nowiu, aby uporządkować swoją fizyczną przestrzeń. Usuń wszystkie rzeczy, które już Ci nie służą i nie przynoszą Ci radości. Przekaż lub wyrzuć przedmioty, które wydają się ciężkie lub stoją w miejscu.

2. Rejestrowanie i ustalanie intencji:

Zastanów się nad minionym cyklem księżycowym i rozpocznij od ustalenia jasnych i konkretnych intencji na nowy cykl. Zastanów się, co chcesz zamanifestować lub stworzyć w swoim życiu. Może to być związane z osobistymi celami, relacjami, aspiracjami zawodowymi lub rozwojem duchowym. Zapisz swoje intencje na kartce papieru lub wypowiedz je na głos, nadając im jasność i pewność.

Gdy już zapiszesz intencje, tak jak je czujesz, spróbuj na spokojnie przekształć postanowienia na język afirmatywny, czyli w taki sposób jakby Twoje intencje już się spełniły. Na przykład zamiast mówić „Chcę znaleźć nową pracę”, powiedz „Jestem wdzięczny za spełnienie nowej pracy”.

Zapisane karty zachowaj! Ponieważ podczas fazy przybywającego księżyca w Pierwszej Kwadrze można:

- spalić intencje w akcie: Rytuału Ognia,

- rozrzucić na wietrze w akcie: Odpuszczenia. 

Jeśli nie czujesz się komfortowo, boisz się używać ognia w rytuałach lub zwyczajnie nie masz na nie miejsca, możesz podrzeć spisane intencje i rozrzucić na wietrze. Akt podarcia papieru i wypuszczenia intencji na wiatr symbolizuje odpuszczenie i pozwolenie wszechświatowi na niesienie tych intencji dalej, ku spełnieniu. 

3. Kąpiel księżycowa: 

Kąpiel księżycowa, to jeden z najprzyjemniejszych rytuałów, pozwól sobie na odrobine takiej przyjemności, by połączyć się z płynącą energią księżyca.

Weź aromatyczną kąpiel w wannie z dodatkiem wody księżycowej (własnoręcznie przygotowanej) lub, gdy nie masz takiej możliwości, wykonaj masaż ciała z dodatkiem wody księżycowej i ulubionych olejków np. lawendy lub rozmarynu. Składniki te pomagają oczyścić pole energetyczne i sprzyjają relaksowi. Zapal świece, kadzidło i włącz kojącą muzykę. 

Zanurzając się w ciepłej wodzie, lub masując ciało, skup swoją uwagę na chwili obecnej. Pozbądź się wszelkich rozproszeń i zmartwień i pozwól sobie na pełną obecność w tym doświadczeniu. Weź powolne, głębokie oddechy i poczuj, jak napięcie znika z Twojego ciała.

Wizualizuj swoje intencje jako już wykonane czy obecne w Twoim życiu. Wyobraź sobie, że żyjesz w pożądanej rzeczywistości z radością, obfitością i spełnieniem. Zobacz siebie osiągającego swoje cele i ucieleśniającego cechy, które chcesz pielęgnować. Zaangażuj wszystkie zmysły w tę wizualizację, poczuj emocje, usłysz dźwięki i zobacz żywe obrazy.

Powtarzaj afirmacje lub mantry, które są zgodne z Twoimi intencjami. Afirmacje to pozytywne stwierdzenia, które potwierdzają rzeczywistość, jaką chcesz stworzyć. Na przykład, jeśli Twoim zamiarem jest przyciągnięcie obfitości, możesz powtarzać afirmacje takie jak „Jestem godzien obfitości we wszystkich obszarach mojego życia” lub „Przyciągam dobrobyt i obfitość bez wysiłku”.

Wyrażaj wdzięczność za dobrodziejstwa już obecne w Twoim życiu i za przejawy, które są w drodze. Pielęgnowanie postawy wdzięczności otwiera Twoje serce i pozwala Ci kierować swoją energię na cele, które chcesz osiągnąć.

Kiedy poczujesz, że jesteś gotowa(y), powoli wyjdź z wanny i osusz się ręcznikiem. Poświęć chwilę na uziemienie się, kładąc dłonie na ziemi lub siedząc w medytacji. Podziękuj żywiołom, księżycowi i wszelkim duchowym przewodnikom lub bóstwom, z którymi współpracujesz, za ich wsparcie i wskazówki.

Napełniając swoją rytualną kąpiel intencją, dopasowujesz swoją energię do potężnych energii nowiu księżyca, torując drogę do wzrostu, transformacji i nowych możliwości w swoim życiu.

Jak przygotować wodę księżycową?

Woda księżycowa to woda naładowana energią księżyca. Wybierz czystą szklankę lub pojemnik, w którym będziesz przechowywać wodę księżycową. Napełnij pojemnik czystą, najlepiej filtrowaną wodą. Woda z kranu jest w porządku, ale niektórzy wolą używać wody źródlanej czy destylowanej - wszystko zależy do czego ta woda później będzie wykorzystana. Znajdź odpowiednie miejsce i pozostaw wodę na noc do naładowania, podczas pełni w świetle księżyca. Jeśli obawiasz się zanieczyszczenia, możesz przykryć szklankę czy pojemnik czystą szmatką lub pokrywką.

Najważniejsze w tym rytuale jest to, by pozostawiając wodę ustalić swoje intencje i skupić się na energii, którą woda będzie ładować się w świetle księżyca. Jeżeli nie potrafisz odpowiednio skoncentrować się, by przywołać myśl intencyjną możesz spokojnie ją napisać, a następnie odczytać i włożyć pod szklankę czy pojemnik. Zapisaną intencję spalisz później w Rytuale Ognia.

Taka woda nasycona energią nowego początku i oczyszczenia świetnie nadaje się do picia, kąpieli, podlewania roślin, czy jako baza do połączenia z olejkami bądź kosmetykami.

Ten rytuał w połączeniu z utworzoną przez Ciebie spokojną przestrzenią jest idealnym domowym spa, o każdej porze roku. Możesz również połączyć to z rytuałem oczyszczającym.

4. Rytuały oczyszczające:

Zaangażowanie się w rytuały oczyszczające, pomaga usunąć zastój energii nagromadzony w ciele.

Weź kojącą kąpiel z dodatkiem soli morskiej, lub wykonaj peeling solny np. pod prysznicem, aby oczyścić swoje pole energetyczne. Dodaj kilka kropli olejków eterycznych, takich jak lawenda lub eukaliptus, by ukoić umysł i rozluźnić ciało. 

Użyj szałwii, palo santo lub innych ziół oczyszczających, aby otoczyć wonnym dymem siebie i swoją przestrzeń. Zapal wiązkę ziół i pozwól, aby dym unosił się nad Twoim ciałem i wokół domu, koncentrując się na obszarach, które wydają się stojące lub ciężkie.

Załóż biżuterię ze srebra, lub trzymaj srebro blisko ciała. Srebro słynie ze swoich mistycznych właściwości i leczniczej energii. Posiada właściwości oczyszczające, zarówno fizyczne, jak i duchowe. Oczyszcza z negatywnej energii i chroni przed negatywnymi wpływami. Wzmacnia energię intencji, pomagając skuteczniej manifestować pragnienia i cele. Ze względu na związek z księżycem, srebro jest połączone z jego energią oraz cyklami. Więcej o mistycznych właściwościach srebra przeczytasz tutaj.

5. Medytacja i wizualizacja:

Praktykuj medytację, aby wyciszyć umysł i wizualizować, jak Twoje intencje urzeczywistniają się. Wyraźnie wyobraź sobie swoje cele i poczuj emocje związane z ich osiągnięciem.

Usiądź w cichej, komfortowej dla Ciebie przestrzeni, zamknij oczy i swobodnie oddychaj. Pozwól by ciało wraz z równym oddechem powoli się rozluźniało, poczuj wewnętrzny spokój. Możesz zwizualizować otaczające Cię jasne, białe światło, by następnie wyobrazić sobie, że to światło przepływa przez Ciebie i oczyszcza Twoje pole energetyczne, uwalniając stres i napięcie, które możesz trzymać. 

6. Rytuał Kamienia Księżycowego:

Użyj kryształów kamienia księżycowego podczas rytuału, aby wzmocnić intuicję i połączyć się ze swoją kobiecą mądrością.

Kamień księżycowy jest ściśle powiązany z energią księżyca i uważa się, że wzmacnia przeczucie, instynkt i wnikliwość, promuje nowe początki oraz sprzyja równowadze emocjonalnej. 

Zanim rozpoczniesz swój rytuał pamiętaj, by poświęcić chwilę na ustalenie swojej intencji. 

Zacznij od oczyszczenia kamienia księżycowego, aby usunąć z niego nagromadzoną uprzednio energię. Można to zrobić zanurzając kamień w dymie szałwii lub palo santo, wystawiając na światło słoneczne lub księżycowe albo stosując inne metody oczyszczania, takie jak dźwięk, sól lub woda.

Znajdź cichą i wygodną dla siebie przestrzeń, w której możesz bez przeszkód wykonywać swój rytuał. Możesz ustawić ołtarz ze świecami, kryształami oraz innymi znaczącymi przedmiotami i usiąść przed nim lub wykonać siatkę z kryształów w której Ty będziesz siedzieć pośrodku tej siatki.

Weź swój kamień księżycowy w dłonie i zamknij oczy. Weź kilka głębokich oddechów, by rozluźnić wewnętrzne napięcie, następnie wyobraź sobie swój zamiar tak, jakby już został spełniony. Poczuj energię kamienia księżycowego wzmacniającą Twoje intencje i pomagającą połączyć się z energią Nowiu Księżyca. Gdy naładujesz kamień energią umieść go na ołtarzu lub w miejscu, w którym może wchłonąć energię Nowiu Księżyca w ciągu nocy. 

Po zakończeniu rytuału poświęć chwilę, aby wyrazić wdzięczność za możliwość pracy z energią księżyca i kamieniem księżycowym. Zaufaj, że Twoje intencje zostały wysłuchane i że wszechświat działa na Twoją korzyść.

7. Praktyki wróżenia:

Użyj narzędzi wróżenia, takich jak karty tarota lub karty wyroczni, aby uzyskać wgląd w swoją ścieżkę. Pozwól, by poprowadziły Cię Twoje intencje.

8. Spotkania z innymi:

Rozważ dołączenie lub zorganizowanie kręgu kobiet lub zgromadzenie się podczas Nowiu Księżyca. Dzielcie się intencjami, wspierajcie się nawzajem i wspólnie wykorzystujcie energię nowych początków.

Pamiętaj, że kluczem do udanego rytuału Nowiu Księżyca jest autentyczność i osobisty rezonans. Dostosuj rytuał do swoich preferencji, przekonań i energii, które chcesz przywołać podczas tej potężnej fazy księżycowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl